Mājas lapa Koncerti Noskaņu KONCERTS RĪGĀ - "NO ZEMES UZ DEBESĪM" - 12.oktobris
Noskaņu KONCERTS RĪGĀ - "NO ZEMES UZ DEBESĪM" - 12.oktobris Drukāt E-pasts


koncerts_no_zemes_iesakamNoskaņu koncerts
"NO ZEMES UZ DEBESĪM"


sestdien, 12.oktobrī, plkst.14.00
Ed.Smiļģa teātra muzeja Smiļģa zālē


Izpilda skaņu grupa “Gongamus”

Koncerts klausītājā apstādina garām skrienošo laiku, ikdienas kņadu un aicina gremdēties mierpilnā un pozitīvi apcerīgā noskaņā. 

Koncertā izmantotā skaņu kompozīcija  ir ļaušanās negaidītam piedzīvojumam, ceļojumam uz savu iekšējo pasauli.  
Ja esat iepazinies ar meditāciju, aizveriet acis un vienkārši klausieties!

Klausītājus gaida ne tikai skaņa, bet arī klusums. Šajos mirkļos izpildītāji un klausītāji kopā saglabā tik vērtīgo un trauslo klusumu, kas rada dvēseles piepildījumu.

Programma

Mūzikas daļa simboliski atspoguļo dvēseles pacelšanos, izmantojot četrus elementus - zemi, ūdeni, uguni un gaisu - , kas noslēdzas ar kulmināciju: visu skaņu saplūšanu kosmiskajā jeb "baltajā troksnī". Dvēsele atkal atgriežas mājās.

Poētiskā daļa: pārejot no elementa uz elementu, klausīsimies dzeju latviešu, krievu un angļu valodās, radot verbālus attēlus par gaidāmo ceļojumu skaņu pasaulē.

Dzejoļu autori: A.Purvišs "Zeme un Debesis", E.Jērāne "Šī dzīve ir ceļojums mūža garumā", "Kas varenāks par tevi varbūt uguns svelmošā liesma" , Константин Бальмонт «Гимн огню», "A fish cannot drown in water..", "Effortlessly love flows from God into man..", "Viegli, bez piepūles mīlestība plūst no Dieva cilvēkā..."

Instrumenti: planētu gongi - Jupiters, Čirons; simfoniskie gongi Tai-Loi; gongs Dream; elementu gongi - Vējš, Uguns. Pūšaminstrumenti - Austrālijas didžeridū, indiāņu okarīna un taure. Dziedošie trauki - Tibetas dziedinošās bļodas, Ķīnas ūdens trauks. Čakrafoni, Koshi zvani, zvongo, sansulas, tinkšas. Indijas sirds flautas - pitaka un daudzi citi instrumenti.

Izpildītāji: Judīte un Gintaras Zapolskas, Izabella Reuta, Linda Straume, Svetlana Musajeva, Inna Gičuka, Edīte Jērāne. 

Biļešu cena: EUR 12
Skolēniem, studentiem, senioriem (uzrādot apliecību) EUR 10.

Biļetes "Biļešu paradīze" tirdzniecības vietās un internetā.

“Gongamus” skaņu grupa ir līdzīgi domājošu Gonga Meistaru un mūziķu komanda, kas spēlē gongus un citus vibrāciju instrumentus. Skaņu grupa "Gongamus" izveidota Daya Yoga studijas Skaņas un vibrācijas dziedniecības centrā, kas izmanto skaņu kā līdzekli fiziskai un emocionālai dziedināšanai. Centrā darbojas pieredzējuši skaņu terapeiti.